Задача№1
У місті “А” чисельність населення на початок року складала 756,3 тис. чол., у тому числі: - жінок 392,6 тис. чол.; - чоловіків 363,7 тис. чол. Визначити відносні величини структури та координації. Зробити висновки
= .
ВВС = 392,6/756,3*100=51,92%
ВВС = 363,7/756,3*100=48,08% Перевірка: 51,92%+48,08%=100%
=
Жінки,чоловіки: = 392,6/363,7=1,08 Висновок:Більше всього Жінок ,які становлять 51,92% від загальної кількості; Жінок більше ніж чоловіків в 1,08 раза.
Задача №2
Підприємство “Світ” за звітний період виробило продукції на суму 356 тис. грн.,у тому числі: - продукції “А” на суму 200 тис. грн.; - продукції “Б” на суму 156 тис. грн. Визначити відносні величини структури та координації. Зробити висновки.
= .
По продукції А: По продукції Б:
ВВС = = .
= . ВВК= .
Висновок: За звітній період підприємство “Світ” виробило продукції А більше ніж продукції Б в 1,28 рази, при чому найбільшу питому вагу в складі виробництва складає продукція „А”-56,18%, а продукція „Б” складає- 43,82%
Задача №3
Чисельність робітників підприємства на початок звітного року склала 445 осіб. Розподілення їх за професією: слюсарі – 256; токарі – 189; Визначити відносні величини структури та координації. Зробити висновки.
= .
ВВС = .
ВВС = . Перевірка: 57,52+42,48=100%
=
Слюсарі,токарі:
= Висновок:Більше всього слюсарей,які становлять 57,52% від загальної кількості; слюсарей більше ніж токарей в 1,35 раза.
Задача№5
По магазину відомі наступні дані
Вид товару |
Обсяг реалізації, тис. грн.. |
Звіт.рік |
|
план |
факт |
||
А |
149 |
189 |
189/149*100=126.8 |
Б |
247 |
231 |
231/247*100=93.5 |
Всього |
396 |
420 |
106.06 |
Визначити % виконання плану по обсягу реалізації по кожному виду товарів та у цілому по магазину. Зробити висновки. Висновок:За звітний період у цілому по п/п перевиконало план на 6.06%. В тому числі план був перевиконаний по товару А на 26.8%. а по тов.. Б недовиконано на 6.5%
Задача№6 Фактичний обсяг товарообігу магазину за звітний рік склав 436 тис. грн.., план за рік був перевиконаний на 5.7%. Визначити обсяг товарообігу магазину за планом за звітній рік.
Факт= 436
% викон. Плану=105,7%
*100=% викон. плану *100=105.7 х= =412.5
Задача№7
Виробництво цукру в країні за рік склало 1273,2 тис. т., середня чисельність населення країни – 16325,8 тис. чол.. визначити відносну величину інтенсивності.
Відносна величина інтенсивності=Виробництво цукру/середня чисельність населення країни.
ВВІ=1273,2/16325,8=0,078
Задача №8
Відомі наступні дані про виробіток продукції по двох підприємствах міста
№ підприємства |
Середній виробіток на 1 робітника, шт. |
Обсяг виробництва продукції за добу, шт. |
1 |
14,7 |
8374,8 |
2 |
11,7 |
9946,6 |
Визначити середній виробіток на 1 робітника в цілому по двох підприємствах міста. Вказати вид середньої величини.
Середній виробіток на 1 роб.=(загальний обсяг виробництва продукції)/кількість робітників Х=8374,8+9946,6/(8374,8/14,7+9946,6/11,7)=18321,4/1419,85=12,9шт. Розрахунок зроблений за формулою середньо-гармонічний зважений :