- •Факультет дошкільної освіти та практичної психології Кафедра дошкільної освіти робоча програма
- •Теми семінарських занять Семінарське заняття №1 (2 год.) тема: Історія виникнення психологічної служби. Різні підходи до її організації
- •Семінарське заняття №2 (2 год.) тема: Морально-етичні принципи діяльності психолога. Особистісні та професійні якості працівника психологічної служби
- •Семінарське заняття №3 (2 год.) тема: Єдина інформаційна система психологічної служби
- •Семінарське заняття №4 (2 год.) тема: Психологічна служба дошкільного навчально-виховного закладу
- •Семінарське заняття №5 (2 год.) тема: Психологічна служба загальноосвітньої школи
- •Семінарське заняття №6 (2 год.) тема: Психологічна служба у позашкільних закладах
- •Семінарське заняття №7 (2 год.) тема: Особливості діагностичної роботи психолога
- •Семінарське заняття №8 (2 год.) тема: Корекційна і профілактична робота з батьками
- •Семінарське заняття №9 (2 год.) тема: Психологічна допомога. Структурування процесу: перша зустріч
- •Семінарське заняття №10 (2 год.) тема: Комунікативні техніки, їх використання в консультативній бесіді
- •Теми доповідей та міні-рефератів, опорних схем (конспектів)
- •Перелік питань до екзамену:
- •Основна література
- •Додаткова література:
Факультет дошкільної освіти та практичної психології Кафедра дошкільної освіти робоча програма
з курсу «Психологічна служба в закладах освіти»
для студентів ІV курсу відділення «Дошкільна освіта»
Слов’янськ - 2011
Структура залікового кредиту курсу
№ |
Назва модулів і тем |
Кількість годин |
||||
Лекції |
Семі-нарські |
Самостійна робота |
||||
Змістовий модуль І. Загальнотеоретичні питання організації психологічної служби |
||||||
1.1. |
Історія виникнення психологічної служби. Різні підходи до її організації |
4 |
2 |
|
||
1.2. |
Законодавчі акти України про психологічну службу, її завдання та функції |
2 |
|
2 |
||
1.3. |
Морально-етичні принципи діяльності психолога. Особистісні та професійні якості працівника психологічної служби |
2 |
2 |
2 |
||
1.4. |
Єдина інформаційна система психологічної служби |
2 |
2 |
2 |
||
Змістовий модуль ІІ. Основні види психологічної служби системи освіти |
||||||
2.1. |
Психологічна служба системи освіти, основні завдання та функції |
2 |
|
2 |
||
2.2. |
Психологічна служба дошкільного навчально-виховного закладу |
4 |
2 |
2 |
||
2.3. |
Психологічна служба початкової школи |
2 |
|
|
||
2.4. |
Психологічна служба загальноосвітньої школи |
2 |
2 |
2 |
||
2.5. |
Психологічна служба у позашкільних закладах |
2 |
2 |
2 |
||
2.6. |
Психологічна служба в закладах інтернатного типу |
2 |
|
2 |
||
Змістовий модуль ІІІ. |
||||||
3.1. |
Особливості діагностичної роботи психолога |
2 |
2 |
2 |
||
3.2. |
Корекційна і профілактична робота з батьками |
2 |
2 |
|
||
3.3. |
Психологічна допомога. Структурування процесу: перша зустріч |
4 |
2 |
|
||
3.4. |
Комунікативні техніки, їх використання в консультативній бесіді |
2 |
2 |
|
||
Всього: |
34 |
20 |
18 |
Оцінювання: за відвідування лекційного заняття студент отримує 1 бал.
Теми семінарських занять Семінарське заняття №1 (2 год.) тема: Історія виникнення психологічної служби. Різні підходи до її організації
Мета: поглибити знання студентів про історію виникнення психологічної служби, закріпити уявлення щодо різноманіття підходів її організації.
Хід заняття:
Історичні умови виникнення психологічної служби.
Передумови формування шкільної прикладної психологічної служби.
Початковці становлення і розвитку психологічної служби у світі (А.Біне, Ц. Юберт, А.Гегель).
Роль ЮНЕСКО у становленні психологічної служби.
Розвиток психологічної служби в Радянському Союзі та країнах зарубіжжя.
Практичне завдання: підготувати методичну доповідь за темою «Історія виникнення психологічної служби».
Оцінювання:
За виступ на конференції студент отримує – 1 бал
За виконання практичного завдання студент отримує - 2 бали